GOŠK nastavio u pobjedničkom ritmu, razočarenje na Piroti, golijada u Gradačcu

Prva liga FBiH

H. Zilić

Odigrana su još tri duela sedmog kola Prve lige FBiH u terminu od 15:30.

GOŠK je nastavio sa sjajnim partijama ove sezone. Lider na tabeli je upisao i šest trijumf u sezoni, a savladali su Radnički u Lukavcu sa 0:2.

GOŠK je igrao bolje od početka utakmice, istina imao je Randički svoje prilike preko Hrvanovića, no golman Bobić je dva puta spasio goste iz Gabele.

Gabeljani do vodstva dolaze u 21. minuti preko Šere, a za 0:2 pogodio je Nižić u 33. minuti i to je bio rezultat prvog poluvremena u Lukavcu.

U nastavku ne baš dopadljiv fudbal, GOŠK je lagano meč privodio kraju. Imali su oba tima nekoliko polurilika, ali ništa što zabrinulo golmane i ostalo je do kraja 0:2

RADNIČKI - GOŠK 0:2 (/Šero 21', Nižić 33')

RADNIČKI: Brezičanin, Mujkić, Hidanović, Hasanović, Salihović, Ordagić, Ahmetović, Hrvanović, Dautović, Kamenčić, Nukić.

GOŠK: Bobić, Baltić, Šuta, Hrelja, Šero, Nižić, Ramljak, Dujaković S., Zarić, Dujaković N. Radulović.

Travnik je razočarao na Piroti danas i odigrao lošu pratiju.

To su iskoristili gosti iz Kaknja i slavili sa 0:3 . Striejlci za Rudar bili su Husagić u 11., Džafić u 26. minuti i Goralija u 70. minuti utakmice.

Pokušavao je Travnik doći do počasno pogotka, ali u sve u svemu odigrali su meč za zaborav.

TRAVNIK - RUDAR KAKANJ 0:3 (/Husagić 11', Džafić 26', Gorlaija 70')

TRAVNIK: Kačavenda, Smajić, Brljak, Alibegović, Obradović, Zec, Fazlić, Škembić, Jusufbašić, Mahmutović, Džaferović.

RUDAR KAKANJ: Delibašić, Husagić, Goralija, Zukić, Muminović, Tukić, Tunjić, Žerić, Džafić, Kobilica, Kišić.

Odličan meč odigran je u Gradačcu gdje je domaća Zvijezda dočekala Bratstvo iz Gračanice, a konačan rezultat glasio je 3:1 za domaćine.

Zvijezda je sjajno otvorila utakmicu, imali su nekoliko prilika i vodstvo od 2:0 nakon 21 minute utakmice, strijelci su bili Mujagić u 17. i Fačić u 21. minuti.

Ipak u finišu prvog poluvremena Bratstvo se vraća u igru pogotkom Ljuce iz 45. minute utakmice.

U drugom poluvremenu bilo je prilika pred oba gola, a u 61. minuti Mujagić ponovo pogađa i to je bilo 3:1 za Zvijezdu što je bio i konačan rezultat ove odlične utakmice.

ZVIJEZDA - BRATSTVO 3:1 (Mujagić 17', 61', Fačić 21/Ljuca 45')

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

ZVIJEZDA: Aljkanović, Sinanović, Kalesić, Fačić, Avdić, Mikić, Mujčić, Bijelić, Mujagić, Banjac, Nenad.

BRATSTVO: Mustačević, Devedžić, Ljuca, Jaganjac, Aletić, Šabić, Bektić, Buljić, Mehičić, Mujkić, Stupar.

Zaprati NK Zvijezda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: