Kapiteni i sudijska trojka u Olovu

Prva liga FBiH

S. Mlaćo
U posljednjem meču 19. kola Prve lige FBiH snage su danas u Olovu odmjerili Stupčanica i Budućnost iz Banovića.

Na kraju je završilo 1:0 za domaće pogotkom Karahmetovića početkom drugog dijela.

U prvom poluvremenu veoma loša predstava. Veliku šansu imao je Husić koji je dobio 'poklon' od golmana Ćulova, no isti se onda ispravio sjajnom intervencijom.

Budućnost je imala posjed, u par navrata zaprijetila, dok su domaći bili potpuno bezopasni.

U nastavku smo vidjeli na terenu agilniju Stupčanicu. Isplatilo im se to već u 54. minuti kada Hrvanović asistira Karahmetoviću, a ovaj je imao lakši dio posla i domaći su poveli.

Uzvratili su gosti preko Gogića, da bi nešto kasnije šutirao za domaće Hrvanović, no ostalo je 1:0.

U 74. minuti Karahmetović je izašao sam pred golmana gostiju Mehića, no ovaj brani. Pred sami kraj prijeti Gogić za goste, no stativa je spasila domaće.

Do kraja bez puno uzbuđenja i domaći su slavili vrijednu pobjedu.

Stupčanica sada ima 25 bodova i zauzima desetu poziciju. Budućnost je sedmoplasirana sa 28 bodova.

U narednom kolu Stupčanicu gostuje lideru GOŠK-u, dok će Budućnost ugostiti bihaćko Jedinstvo.