Prva liga FBiH: Sjajna nedjelja za goste, Stupčanica spasila čast domaćina

Utakmice 17. kola

H. Zilić

Odigrana su preostala četiri duela 17. kola Prve lige FBiH. Vidjeli smo dosta borbe, ali i nekoliko zanimljivih rezultata koji su dosta toga zakuhali na prvenstvenoj tabeli posebno kada je u pitanju borba za opstanak.

Jedinstvo je u Bihaću dočekalo Mladost i vidjeli smo dobar fudbal. Poveli su gosti autogolom Drine u 14. minuti, ali Jedinstvo se vraća u meč preko Merdovića koji u 30. minuti pogađa za 1:1 i rezultat prvg poluvremena.

U nastavku duela u Bihaću novi hladan tuš za domaće. Jelačić je u 48. minuti pogodi za 1:2 i novo vodstvo Mladosti.

Nakon drugog gola Mladosti, Jedinstvo je krenulo na sve ili ništa, ali do kraja su gosti izdržali i upisali vrijedna tri boda.

Radnički je odigrao još jedan razočaravajući meč, a bodove iz Lukavca danas je odnijela ekipa Goražda. Momci sa Drine su slavili rezultatom 0:2.

Povelo je Goražde sa 0:1 u 25. minuti golom Konjalića, a za 0:2 pogodio je Handžić u 32. minuti.

Stupčanica je u Olovu dočekala Radnik iz Hadžića i na kraju upisala vrijedan trijumf rezultatom 1:0, gol odluke postigao je Aletić u 48. minuti utakmice.

Travnik i Simm Bau odigrali su dopadljiv meč na Piroti. Bilo je ogromnih prilika, posebno za Travnik koji se ispromašivao u drugom poluvremenu. Imočanin i Karalić su imali velike prilike, dok je pokušaj Zeca sjajno zaustavio golman Pirija. Imao je i Simm Bau dvije dobre šanse, Kačavenda je spašavao Vezire. Na kraju u 87. minuti slavlje gostiju. Poturalić se sjajno snašao nakon jednog kornera i pogodio za 0:1 što je na krajuz bio i konačan rezultat utakmice.