Tešanj slavi, Kakanj drhti - Hoće li Kakanjci ostati bez fudbalskog kluba u drugom rangu takmičenja?

Pobjede Jedinstva, Radnika, TOŠK-a i Zvijezde

Eldar Ganibegović

Vodi se velika bitka za ostanak u Prvoj ligi FBiH. Pitanje je ko će uz Mladost u niži rang s tog pretposljednjeg mjesta, a danas su igrane neke zanimljive utakmice u 28. kolu.

Kakanjski Rudar ugostio je Radnik iz Hadžića. Meč je završen pobjedom gostiju od 1:0.

U nadoknadi prvog poluvremena Kršić je odbranio penal Žeriću, da bi Radnik u nadoknadi drugog dijela stigao do pobjede i to eurogolom Hukića.

Jedinstvo je slavilo veliku pobjedu protiv Tomislava i to s 3:2. Domagoj Šiško je doveo goste u vodstvo u 10. minuti, da bi Imamagić poravnao u 37. minuti.

Soldić pogađa s bijele tačke u nadoknadi prvog dijela za novo vodstvo gostiju, da bi Jedinstvo u drugom dijelu preko Hadrovića i Kojića stiglo do velike pobjede.

Konačan rezultat postavljen je u 89. minuti utakmice kada je pogodio Kurić.

Zvijezda je preko Pepića stigla do trijumfa (1:0) protiv Goražda, dok je istim rezultatom preko Jašarevića TOŠK slavio u Maglaju kod Simm Baua.

Poznato je da će kao posljednjeplasirani tim ispasti Mladost, a nakon današnjeg poraza s 29 bodova je prvi iznad drugi kakanjski tim, Rudar, koji je u najtežoj situaciji pred posljednja dva kola.

Iznad je s 30 bodova Jedinstvo, Gradina i Radnik imaju po 33, dok je TOŠK danas stigao do 36. boda i osigurao je ostanak u ligi.