Detalj sa meča u Konjicu

Jedan pogodak odlučio derbi u Konjicu

S. Mlaćo
Danas je odigran posljednji meč 12. kola Prve lige FBiH.

Igman je sa 1:0 savladao NK TOŠK, a junak domaćeg tima, novog lidera na tabeli, je bio napadač Sedin Ljuca.

U prvom poluvremenu Igman je bio bolji rival, stvarao prilike, dva puta je zaprijetio Zukić, dok su gosti čekali svoju šansu iz kontri. Tek jednom je zaprijetio Šehić.

Drugi dio bolje otvaraju domaći, no udarac Sabljice zaustavila je prečka. Gosti su nakon toga bili bolji rival, Mujagić i Šehić su prijetili i vidljivo je bilo da su u tom momentu ekipa koja se više pita na terenu.

Igman se dosta istrošio, no nije se predavao, pa reko rezerviste Ljuce u 85. minuti dolaze do pogotka.

Bilo je to veliko slavlje navijača domaćeg tima. Minut kasnije crveni karton kod domaćih dobio je Dražen Dubačkić.

Igman je ovom pobjedom preuzeo lidersku poziciju od NK GOŠK i sada ima bod više prednosti.