Zvijezda sigurna protiv NK Vis Simm Bau, remi na Piroti

Prva liga FBiH, 14. kolo

S. Mlaćo

U zanimljivom meču Zvijezda iz Gradačca je nova tri boda osvojila na svom terenu protiv NK Vis Simm Bau. Bilo je 2:0 u okviru 14. kola Prve lige FBiH.

Meč je sjajno počeo za domaće  s obzirom da su već u drugoj minuti poveli golom Nikole Mazića. Nastavili su u istom tempu, pa u 26. minuti iz slobodnjaka sjajno pogađa Novica Petrović. Ovaj gol ide i na dušu golmanu gostiju Kragiću.

U nastavku su domaći tražili i treći pogodak kako bi sve riješili, no Kragić je u dva navrata sjajno zaustavio udarce agilnog Milakovića. Ipak, deset minuta prije kraja Milaković se uspio upisati u listu strijelaca. Do kraja su gosti uspjeli samo postići počasni pogodak.

Ovom pobjedom Zvijezda ima 22 boda, dok Simm Bau ostaje na 24.

Prva liga FBiH, 14. kolo:

NK Zvijezda – NK Vis Simm Bau 3:1

NK Zvijezda: Kadić, Čulum, Antić, Samardžić, Pljevljak, Milaković, Bajić, Petrović, Božić, Mazić, Đekić.

NK Vis Simm Bau: Kragić, Stapić, Konjalić, Huseinspahić, Kovač, Kadušić, Imamović, Pandžić, Žerić, Hadžić, Isaković.

Na Piroti su snage odmjerili Travnik i Rudar. Završilo je 1:1, a viđen je veoma dobar i otvoren meč.

Oba tima su dala posljednji atom snage, a gosti su poveli već u devetoj minuti kada je Dervišagić matirao Vasilja. Travnik se nije predavao, pa u 36. minuti za izjednačenje pogađa Amer Torlak.

Drugi dio bolje otvara Rudar, zatim incijativu preuzima Travnik, ali ipak je ostalo 1:1.

NK Travnik – FK Rudar Kakanj 1:1

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Travnik: Vasilj, Tabaković, Fazlić, Karić, Vujica, Omerbegović, Vrebac, Baltić, Sažić, Mušović, Torlak.

FK Rudar: Bekan, Goralija, Hrelja, Kobilica, Čehajić, Sivac, Musić, Jusić, Dervišagić, Gačan, Sadiković.

Zaprati NK Zvijezda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: