Radnik slavio u Kaknju, domaći trijumfi Igmana i Orašja

Prva liga FBiH

H. Zilić

U ovom izvještaju izdvajamo tri meča desetog kola Prve lige FBiH.

Rudar je dočekao Radnik, ali više razloga za slavlje imali su gosti i slavili rezultatom 0:2.

Hadžićani su odigrali sjajno prvo poluvrijeme i iznenadili domaćine.

Jusupović je u 30. minuti pogodio za 0:1, da bi tri minute kasnije Rizvo bio siguran za 0:2.

Nakon toga Rudar je pokušavao da se vrati u meč, a imali su nekoliko dobrih prilika posebno u drugom poluvremenu. Izdvajaju se pokušaji Kobilice i Kulovića, ali i sjajne intervencije odbrane Radnika.

Do kraja je ostalo 0:2

FK Rudar: Bekan, Goralija, Kulović, Kobilica, Bečak, Čehajić, Alajbegović, Musić, Čičak, Gačan, Sadiković.

FK Radnik: Mudželet, Kovačević, Ramić, Fejzić, Konjhodžić, Šehić, Kazić, Novalić, Rizvo, Sadiković, Jusupović.

Igman je dočekao Tomislav i bio favorit u ovom duelu.

Domaći su se dugo mučili sa veoma borbenim gostima, a meč su prelomili tek u drugom poluvremenu kada su postignuta tri pogotka.

Prvo je Kašić bio siguran sa penala za 1:0, a zatim je posao dovršio Bibić pogotkom za 2:0.

Počasni gol za goste dao je Šiško u finišu utakmice za konačnih 2:1.

FK Igman: Ćeman, Bešagić, Hreljić, Drljević, Kašić, Hrelja, Hebibović, Ćubara, Alić, Alagić, Zukić.

HNK Tomislav: Baković, Ćerdić, Kovačević, Čurčić, Zrinušić, Stanić, Križanac, Šiško, Grgić, Hadrović, Janković.

Orašje je na svom terenu dočekalo Jedinstvo i upisalo tri vrijedna boda.

Domaći su slavili sa 1:0, a gol odluke postigao je Janjić u 77. minuti utakmice.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

HNK Orašje: Čalaković, Ahmetović, Smajlović, Dobrilović, Nargalić, Mendeš, Marošević, Janjić, Prgić, Mikić, Vujić.

NK Jedinstvo: Kragić, Jusić, Šušnjar, Mujagić, Kadrić, Šero, Samardžić, Dizdarić, Panjeta, Memić, Drača.

Zaprati NK Jedinstvo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: