Vis Simm Bau bolji od Orašja, Rudar nakon preokreta pobijedio TOŠK, bez golova u Hadžićima

Mečevi 27. kola

Fudbaleri Vis Simm Baua danas su na svomt erenu pobijedili Orašje (2:0) u derbiju za opstanak u okviru 27. kola Prve lige FBiH.

Vis Simm Bau u proljetnom dijelu sezone ne pruža baš najbolje rezultate, ali ovaj tim je uspio da dođe do veoma važna tri boda protiv ekipe Orašja.

Domaći tim do prednosti uspio je da dođe u 38. minuti. U centru pažnje našao se Spahić koji je uspio da zatrese mrežu Orašja za 1:0 i tako donese tri boda svom klubu.

U samom finišu Vis Simm Bau dolazi do drugog gola, a konačnih 2:0 postavio je Huseinspahić.

Domaći su do kraja meča sačuvali prednost i upisali novu pobjedu. Vis Simm Bau sada ima 35 osvojenih bodova, dok je Orašje ostalo na 32 boda.

Zanimljiv meč gledali smo danas i u Kaknju gdje su se sastali Rudar i TOŠK, a rezultat je na kraju bio 2:1 za domaće nakon preokreta.

TOŠK je početkom drugog poluvremena uspio da povede sa 1:0 u Kaknju kada je pogodak postigao Mujagić.

Međutim, Rudar je u 58. minuti izjednačio na 1:1, a do potpunog preokreta domaći su došli u samom finišu meča i tako slavili sa 2:1.

Jedina utakmica koja je bila danas bez golova jeste okršaj Radnika i Bratstva. Bilo je nekoliko dobrih šansi na obje strane, ali su na kraju mreže mirovale.

Radnik iz Hadžića ima sada 37 bodova i nalazi se na sredini tabele, dok je Bratstvo i dalje u vrhu sa 44 osvojena boda nakon 27 kola.