Stupčanica sigurna protiv Radnika

Nastavlja se borba za prvo mjesto u Prvoj ligi FBiH

Samir Mlaćo

U posljednjem meču 12. kola Prve lige FBiH Stupčanica se bez problema obračunala sa Radnikom iz Hadžića.

Popularni žuti đavoli bili su favoriti u ovom meču i to su opravdali te slavili 3:0.

Na startu nije bilo uzbuđenja, ali u 21. minuti Odinaka centrira, lopta pogađa prečku, a zatim blokiraju gosti jedan pokušaj. Tražili su domaći penal, no nije se oglasio glavni sudija.

U 31. minuti bilo je 1:0. Dobra lopta u prostor za Stefana Božića, on izlazi sam na golmana Radnika i pogađa za 1:0. Osam minuta kasnije sjajna šansa za goste, no golman Milićević se dobro snalazi i spašava svoj tim uz malo sreće.

Agilni Odinaka dvije minute kasnije ubacuje, ali kasni jedan njegov saigrač u petercu. Ipak, 2:0 je bilo u 45. minuti. Odinaka je opet aktivan, ubacuje pred gol, jedan od igrača Stupčanice vraća loptu pred gol, a Ljuca je na mjestu i to je 2:0.

U nastavku bez puno uzbuđenja i jasno je bilo da će domaći do tri boda.

U 69. minuti ubačaj sa strane, golman Jamaković ide u prazno, a Islamagić pogađa za 3:0

Ostalo je 3:0 i domaći su dobili ovacije svojih navijača.

U narednom kolu Stupčanica koja zaostaje četiri boda za liderom Slobodom gostuje kod FK Gornji Rahić, dok će Radnik ugostiti Rudar iz Kaknja, koji također vodi bitku za opstanak.