Velika bitka za opstanak

S. Mlaćo

Velika bitka za opstanak vodi se u Prvoj ligi FBiH.

Nije poznato koliko će timova u niži rang, pa to donosi dodatnu neizvjesnost.

NK Travnik je ugostio NK Jedinstvo na Piroti, a na kraju je završilo 2:1 za goste u veoma kvalitetnom meču.

Veziri su poveli pogotkom Baje početkom drugog dijela kada je pogodio sa 30-tak metara, ali ubrzo penal za goste. Merdović je bio siguran i vratio stvari na početka.

Domaći su pokušavali na sve načine do gola, gosti stajali iza lopte i branili se, Šarić je pred kraj imao i stativu.

Šest minuta smo vidjeli sudijske nadoknade i veliku šansu za Jedinstvo, nemoguće je to bilo promašiti, ali gosti su i to uspjeli.

Ipak, narednu kontru su iskoristili. Selman je sve sam uradio, a Nuhanović matirao domaćeg golmana i vjerovatno poslao Vezire u niži rang.

Tri vrijedna boda upisalo je Bratstvo protiv Radnika iz Hadžića. Bilo je 2:1, iako su gosti prvi poveli.

U nastavku se bude domaći te preko Hadžimujića i Devedžića dolaze do itekako važna tri boda.

Gradina je ugostila Mladost i slavila 2:1, a moglo je biti mnogo ubjedljivije.

Stvorili su domaći veliki broj šansi, a tek dvije iskoristili. Pogađali su Armin Spahić i Slaven Stjepanović.

Strijelac za goste bio je Aldin Muzurović.

U Kaknju su snage odmjerili FK Rudar i BFK Sim Bau.

Veliki broj šansi za domaće, ali na kraju samo bod.

Činilo se da će junak Rudara biti Armin Imamović, no Poturalić pred sami kraj pogađa i to je 1:1.

Gosti svakako mogu biti zadovoljniji današnjim ishodom s obzirom na prikazano.

Naredno kolo igra se već u subotu, kada su na programu sve utakmice 29. kola.