Trijumfi GOŠK-a i Stupčanice

Prva liga FBiH, 27. kolo

H. Zilić

Odigrana su dva preostala susreta 27. kola Prve lige FBiH. U Gabeli GOŠK je dočekao Goražde, a u Olovu domaća Stupčanica je dočekala tim Travnika kojem gori pod nogama u borbi za opstanak.

U Gabeli veoma ofanzivan i otvoren fudbal, a već u desetoj minuti GOŠK je poveo sa 1:0 golom Šere.

U 33. minuti Hasukić pogađa za 2:0 vodstvo domaćina, a dvije minute kasnije Šero svojim drugim golom pogaša za 3:0.

U 39. minuti i gosti sa Drine dolaze do gola preko Dučića, to je bilo 3:1 i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča nije bilo promjene rezultata i ostalo je 3:1 za GOŠK.

GOŠK: Bobić, Ramljak, Baltić, Šuta, Hrelja, Šero, Hasukić, Nižić, Dujaković, Zarić, Radulović.

GORAŽDE: Čalaković, Panjeta, Islamagić, Dučić, Mojović, Konjalić, Ramović, Salanović, Blagojević, Tatar, Handžić.

Stupčanica je u Olovu dočekala Travnik koji se bori za opstanak.

Prvo poluvrijeme je donijelo dosta borbe, većinom se igralo na sredini terena.

Gosti su imali tri prilike, preko Šarića, Ivoša i Brljaka, no izostajala je realizacija.

Stupčanica je najbolju šansu u prvom poluvremenu imala u 42. minuti nakon prekida, no golman Kačavenda spašava goste.

U nastavku slična igra na terenu, Stupčanica je imala malo više posjed, bilo je i nekih prilika pred oba gola, a u 66. minuti Stupčanica dolazi do vodstva od 1:0, strijelac je bio Karahmetović.

Konačnih 2:0 postavio je Hrvanovićč i 88 .minuti utakmice.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

STUPČANICA: Miličević, Bešić, Živković, Đono, Selimović, Hadžiabdić, Čilić, Hrvanović, Shuaib, Temim, Dubačkić.

TRAVNIK: Kačavenda, Brljak, Mašić, Imočanin, Ivoš, Bajo, Daraboš, Šarić, Džinović, Karalić, Džaferović.