Rudar posustaje, Zvijezda razbila Mladost u Gradačcu, Radnički slavio na Piroti
Utakmice 14. kola Prve lige FBiH

Zanimljive utakmice

E. Ganibegović

U okviru 14. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine pobjede su upisali Zvijezda i Radnički, dok su remizirali Rudar i Budućnost.

Na Gradskom stadionu u Kaknju vidjeli smo dva gola, po jedan u mreži Rudara i Budućnosti. Gosti su poveli preko Trumića u 41. minuti, da bi ekspresno izjednačio Žerić i do kraja je na semaforu rezultat ostao 1:1.

Zvijezda je u Gradačcu deklasirala kakanjsku Mladost s 4:0 i tako preskočila Rudar na tabeli i sada je druga.

Fačić je doveo Zvijezdu u vodstvo u 18. minuti, a isti igrač samo osam minuta kasnije duplira vodstvo.

Mujagić i Mikić su završili posao u drugom poluvremenu i tako donijeli svom timu vrijednu pobjedu.

Na Piroti je Travnik ugostio Radnički koji će u Lukavac ponijeti sva tri boda, a krajnji rezultat bio je 0:1.

Dautović je donio pobjedu Radničkom golom na otvaranju drugog poluvremena, a pred kraj utakmice je Travnik ostao i s igračem manje te je tako posao gostima bio i olakšan.