Vrijedne pobjede Zvijezde, Jedinstva i Tomislava

Prva liga FBiH

U subotu su igrani mečevi u okviru devetog kola Prve lige Federacije BiH.

Zvijezda je u Gradačacu došla do pobjede nad ekipom Goražda rezultatom 2:1. Ovo je bio 4. trijumf za popularne Zmajeve i njime su došli na šesto mjesto na tabeli sa 14 bodova.

Dobar posao napravili su već u prvih 45 minuta. Najprije je Škrijelj zabio za 1:0, a do kraja prvog dijela Mujagić je povisio rezultat.

Gosti iz Goražda do kraja uspijevaju postići utješni gol, ali ne i više od toga. Ostalo je 2:1 za domaće koji su zasluženo trijumfovali. Ramović je inače bio strijelac jedinog gola za Goražde.

U Bihaću efikasan meč i 3:1 pobjeda Jedinstva nad Rudarom iz Kaknja, koji je jedan od kandidata za titulu, ali čini se da posustaje za vodećim GOŠK-om-.

Posljednjeplasirani tim napravio je malu senzaciju današnjom pobjedom, a sa pet bodova ostaće na začelju tabele.

Jedinstvo je povelo, gol je postigao Luka Merdović već u prvih 10 minuta, ali je Rudar izjednačio preko Imamovića. Sjajan meč je nastavljen io već u 32. minuti Jedinstvo dolazi do 2:1, golom Božića.

Moglo je biti i 3:1 do odlaska na odmor, ali Bišćani ne koriste penal. Ipak je u nastavku Bandić golom ovjerio trijumf Jedinstva od 3:1.

Mladost je u Kaknju ugostila Tomislav, koji je došao do bitna tri boda pobjedom od 1:0.

Zvijezda - Jedinstvo 2:1

Zvijezda: Aljkanović, Sinanović, Škrijelj, Kalesić, Fačić, Živković, Avdić, Mikić, Mujagić, Banjac, Nenad

Goražde: Ćulov, Dučić, Antić, Mojović, Pandžić, Salanović, Mujić, Hasanović, Islamagić, Panjeta, Ramović

Mladost - Tomislav 0:1

Mladost DK: Ribić, Jovašević, Hodžurda, Hadžić, Jusić, Piljug, Skeledžija, Hasić, Handžič Kenan, Rizvanović, Jelačić

HNK Tomislav: Puljić, Križanac, Čerdić, Banović, Šiško, Nenadić, Dumančić, Lasić, Musić, Kovač, Marić

Jedinstvo - Rudar 3:1

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Jedinstvo: Drakulić, Jusić, Ramirez, Bandić, Merdović, Božić, Kulovac, Hadrović, Kurić, Drina, Fredy

Rudar: Delibašić, Goralija, Ajanović, Zukić, Bećirhodžić, Kobilica, Čehajić, Tunjić, Imamović, Žerić, Džafić

Zaprati NK Jedinstvo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: