Nove pobjede Krupe i Slobode

Prva liga RS

U sedam odigranih utakmica 7. kola Prve lige Republike Srpske gostujuće ekipe su ostvarile četiri, a domaće tri pobjede.

Mladi trener Vladimir Ilić sa Krupom reda pobjede

Lider prvoligaške karavane Krupa stigao je do sedme pobjede u sezoni i još uvijek su jedina ekipa u Bosni i Hercegovine u prva dva ranga takmičenja sa maksimalnim učinkom.

Izabranici Vladimira Ilića na svom terenu su dočekali Tekstilac i slavili su rezulztatom 2:0. Krupa je od prvog sudijskog zvižduka krenula ofanzivno prema golu gostiju iz Dervente, a takva igra isplatila joj se u 6. minuti kada je za 1:0 pogodio Miloš Perović.

Sa minimalnom prednošću lidera Prve lige RS otišlo ser na odmor, a pitanje pobjednika odlučeno je u 67. minuti kada Slobodan Đekić pogađa, za kasnije će se ispostaviti, konačnih 2:0.

Sjajan niz nastavila je i Sloboda iz Novog Grada koja je i nakon 7. kola neporažena. Do šeste pobjede Sloboda je stigla na gostovanju kod Kozare u Gradišci, a pogodak vrijedan tri boda za trenutno drugoplasiranu ekipu prvenstva postigao je Valentin Alvarez.

Minimalmnu pobjedu na gostovanju je ostvarila i Sloga iz Doboja. Slavila je Sloga u Modriči, a jedini pogodak na utakmici postigao je Uglješa Stevanović u 40. minuti.

Željezničar Sport Team je sa ubjedljivih 3:0 savladao Ljubić. Pitanje pobjednika odlučeno je u prvom poluvremenu, odnosna već nakon 21 minute na semaforu je stajalo 3:0. Dva pogotka za domaće postigao je Srđan Ružičić, dok se u listu strijelaca upisao i Aleksandar Petrović.

Minimalnu pobjedu (1:0) slavila je Sutjeska iz Foče na gostovanju kod Borca u Kozarskoj Dubici, Omarska je slavila na gostovanju kod Budućnosti (2:0), dok je Drina u Janji bila bolja od Podrinja (2:1). Slavija i Zvijezda 09 svoj meč 7. kola odigrat će 17. novembra.

Krupa je i dalje na vrhu tabele sa 21 bodom, Sloboda je drugoplasirana sa dva boda manje, Sloga iz Doboja je trećeplasirana sa 18 bodova, dok su na dnu Budućnost beu osvojenih bodova, te Alfa Modrića sa jednim bodom.