PSG rutinski protiv Bresta

Prekinuli niz od dva meča bez trijumfa u prvenstvu

H. Zilić

PSG je prekinuo niz od dvije utakmice bez trijumfa u Ligue 1.

Parižani su večeras u 21. kolu opravdali ulogu favorita protiv Bresta i slavili sa 2:0.

PSG je krenuo ofanzivno u ovaj meč, imali su nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, ali na odmor se otišlo sa minimalnim vodstvom domaćina od 1:0.

Vodeći gol za PSG postigao je Mbappe u 32. minuti na asistenciju Wijnalduma.

U drugom poluvremenu slična slika na terenu, a PSG do drugog gola dolazi preko Kehrera u 53. minuti na dodavanje Mendesa.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Nakon drugog gola Parižani su mogli do još ubjedljivijeg trijumfa, ali ostalo je do kraja 2:0.

PSG je sada lider sa 50 bodova, 11 više od drugoplasirane Nice.

Klicko
Ono što je PSG u francuskoj to je Bayern u njemačkoj.Unaprijed se zna ko je prvak.Mada prošla sezona Lille osvojio dok je u njemačkoj nezamislivo da neko drugi osvoji osim Bayerna.Totalno amaterska liga