Novi susret Bosanaca u Turskoj: Rahmanović zabio za preokret, a onda Hajradinović!

Amar za preokret, pa Haris matira Ibrahima za izjednačenje

E. Ganibegović

Upravo je počelo drugo poluvrijeme utakmice Konyaspora i Kasimpaše u okviru 26. kola turske Superlige.

Rezultat nakon prvih 45 minuta bio je 2:1 za domaći tim, a preokret Konyasporu je golom u 40. minuti donio Amar Rahmanović.

Prethodno je Kasimpaša poveo u sedmoj minuti kada je Ibrahima Šehića u sedmoj minuti savladao Ben Ouanes, a Amilton je dvadeset minuta kasnije izjednačio.

Na otvaranju drugog poluvremena, u 46. minuti Haris Hajradinović ulazi na teren kod gostiju i odmah matira Ibrahima Šehića za 2:2. Gol mu je prvobitno poništen zbog ofsajda, a onda je uslijedilo veliko slavlje nakon konsultacije VAR-a.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Samo pet minuta kasnije, novo vodstvo Konyasporu donosi Dikmen. Nevjerovatan meč pratit ćemo do kraja.

Spomenimo i to da je u prvoj postavi Konyaspora standardno Amir Hadžiahmetović.