Gazibegovićev Sturm osvojio bod kod Salzburga, Dedić nije igrao, no ne moramo se brinuti
Remi Salzburga i Sturma, Dedić nije igrao, Gazibegović jeste.

Povreda lakše prirode

E. Ganibegović

Derbijem 18. kola između Salzburga i Sturma otvoren je proljetni dio sezone austrijske Bundeslige. Završeno je podjelom bodova, 1:1. Trebao je to biti susret i dva bh. beka, ali nije. Krenimo redom.

Već u 15. minuti Salzburg dolazi do prednosti. Kjaergaard je asistirao, a pogodio Ratkov.

Taj rezultat je na semaforu bio sve do 80. minute. Tada rezervista Johnston asistira, a za konačnih 1:1 pogađa Kiteishvilli. Bio je to i jedini šut u okvir gola za goste.

Kod Sturma do 76. minute igrao Jusuf Gazibegović. Našeg beka zamijenio je upravo asistent kod gola, Johnston.

Amar Dedić, da je zdrav, sigurno bi zauzeo mjesto na desnoj strani Salzburga, kao i kapitensku traku. Međutim, nije.

Kako je potvrđeno za SportSport, radi se o lakšoj povredi mišića. Razloga za brigu nemamo, jer bi za desetak dana Dedić ponovo trebao biti u pogonu.

Umjesto njega, danas je na desnom beku Salzburga mjesto zauzeo Daniliuc. Igrao je do 67. minute kada ga mijenja Gourna-Douath.

Nakon ove utakmice Salzburg ostaje prvi s 40 bodova. Sturm ima dva manje. Salzburg je i jedini klub koji je i matematički osigurao play-off za prvaka.

U 19. kolu Salzburg će gostovati u Linzu kod BW-a. Sturm i Gazibegović će u Grazu ugostiti bečki Rapid.