Hat-trick Benzeme za historiju u pobjedi Real Madrida!

Uradio veliku stvar

Esmer Oštraković

Real Madrid je na svom terenu ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Almerie od 4:2, ali je utakmica protekla u znaku Karima Benzeme.

Naime, Benzema je na ovoj utakmici postigao tri gola i tako je postao četvrti najbolji strijelac u historiji Primere.

Bio je ovo njegov 235 gol u Primeri, te je tako pretekao legendarnog Huga Sancheza, a ispred njega se sada nalaze samo tri fudbalera.

Radi se o Messiju, Cristianu Ronaldu, te Zarri, ali sigurno je da je i četvrto mjesto za Benzemu velika stvar.

Prvi gol je Benzema postigao nakon samo 5. minuta igre i to nakon asistencije Viniciusa Juniora, a nakon 17. minuta bilo je 2:0.

Naravno i drugi gol postigao je Benzema. Svoj hat-trick Benzema je kompletirao u 42. minuti kada je bio siguran sa bijele tačke.

Do kraja prvog poluvremena gosti su uspjeli postići gol i smanjiti prednost Real Madrida, a strijelac je bio Lazaro.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Rodrygo postiže gol nakon asistencije Ceballosa, te je ponovo vratio tri gola prednosti na stranu Real Madrida.

Robertone je u 61. minuti pogodio za 4:2 i tada je postavio konačan rezultat na ovoj utakmici.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Real Madrid je sada drugi na tabeli sa osam bodova manje od Barcelona, ali lider na tabeli ima jednu utakmicu manje koju će odigrani nešto kasnije.

Sa druge strane Almeria se nalazi na 15. mjestu sa 33 osvojena boda i borit će bitku za ostanak u ligi do kraja sezone.

Zaprati Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Real Madrid Moje Teme

Adrian
Najbolji fudbaler svijeta ponovo pogađa.
2 0
Dogovoreno za vrijeme kupa djeda mraza može , šalim se hehehehe daces ti njih i prije kupa djeda mraza heheheh