Real Sociedad bez problema protiv Deportiva

Ubjedljiv trijumf domaćeg tima

Real Sociedad je u prvoj utakmici 22. kola španske La Lige ostvario ubjedljivu pobjedu nad Deportivom.

Domaći sastav se prošetao svojim terenom i na kraju slavio s uvjerljivih 5:0, a trijumfom je ujedno nastavio bježati prema gonjem domu na tabeli, dok je Deportivo ostao u opasnoj zoni.

Do prednosti Real Sociedad je došao u 32. minuti, kada je minimalnu prednost domaćem timu donio Willian Jose, a prednost od 1:0 bila je aktivna do 62. minute.

Na 2:0 je povisio Illarramendi, nedugo nakon toga je novi gol za Real Sociedad postigao Canales, da bi potom u 82. minuti Elustonto pogodio za 4:0.

Nisu domaći na tome stali, pošto je minut prije kraja konačnih 5:0 postavio Illarramendi.