Remi u Gabeli, pobjede Budućnosti i TOŠK-a

Prva liga FBiH, 13. kolo

S. Mlaćo
U okviru 13. kola Prve lige FBiH danas su odigrana tri meča.

U derbiju snage su u Gabeli odmjerili GOŠK i Bratstvo, a završilo je 2:2 u veoma kvalitetnom meču.

Domaći su imali priliku da povedu sa 11 metara kada je glavni sudija Poprženović opravdano poslije igranja rukom pokazao na bijelu tačku. Ipak, udarac Haračića brani golman Mustačević.

Gosti su to kaznili i poveli golom Branislava Šera.

GOŠK u nastavu kreće silovito i dolazi do preokreta. Pogodio je Haračić u 49. Minuti, a onda kapiten Šantić iz slobodnjaka u 65. Minuti.

Domaći su bili bolji rival, no nakon jedne greške kontra Bratstva i Elvedin Aletić matira Bobića.

Do kraja bez pogodaka i ostalo je 2:2 u sjajnom meču.

Na Piroti tvrd meč Travnika i Budućnosti, a na kraju su se radovali gosti.

Nakon prvog dijela mreže su mirovale iako je prilika bilo, da bi u nastavku gosti preko sjajnog Mujarića došli do tri nova boda i nastavili sa sjajnim igrama ove polusezone.

TOŠK je opravdao ulogu favorita protiv Orašja.

Domaći su poveli preko Šehića, na 2:0 je povisio Tomić,  da bi u nastavku Sejmenović pogodio za 3:0. Gosti su preko Nargalića uspjeli samo smanjiti na 3:1.

NK GOŠK – NK Bratstvo 2:2