Rijeka uvjerljiva protiv Istre

Tim iz Pule potpuno razbijen

Fudbaleri Rijeke pobijedili su Istu sa 4:0 u susretu 21. kola HNL-a.

Domaći tim je lagano došao do tri boda protiv ekipe iz donjeg dijela tabele, ali otpor gostiju su lomili do 32. minute. Puljić je pogodio za rezultat prvog poluvremena od 1:0.

Ipak, u nastavku meča Rijeka lagano završava posao. Prvo je Čolak u 49. minuti pogodio za 2:0, da bi Crnić u 56. minuti meča povećao na 3:0.

Konačan rezultat utakmice od 4:0 postavio je Žuta prekrasnim slobodnjakom u 89. minuti utakmice.

Rijeka je tako odlično ušla u drugi dio sezone u kojoj će ipak imati gotovo nemoguć zadatak da odbrane titulu prvaka.

Povremeni bh. reprezentativac Zoran Kvržić odigrao je 74. minute ovog meča.