Edin Višća nije mogao vjerovati vlastitim očima u ono što vidi na današnjem meču
Foto - Rizespor

Tri penala protiv Trabzonspora

Vodeći tim turske Super lige Trabzonspor iznenađujuće je večeras u 30. kolu poražen od Rizespora rezultatom 3:2.

Goste je neočekivano dočekao snijeg u Rizeu, pa je utakmica kasnila 20 minuta, a na kraju se u nešto lošijim uslovima bolje snašao Rizespor.

Edin Višća i društvo nisu mogli vjerovati šta im se dešava u drugom poluvremenu ovog meča. Protiv Trabzonspora su dosuđena čak tri penala.

Trabzon je poveo u 48. minuti pogotkom Omura s 1:0, ali u samo pet minuta domaći tim stiže do preokreta.

Sudija je dosudio penale u 59. i 64. minuti. Odgovornost preuzima Joel Pohjanpalo i zabija za preokret od 2:1.

Djaniny je u 70. minuti izjednačio rezultat na 2:2 na asistenciju bh. fudbalera Edina Višće i činilo se kako će ovo biti na kraju i konačan rezultat susreta.

Međutim, dolazi do šoka. U petoj minuti nadoknade dosuđen je i treći penal za domaći tim danas. Ponovo odgovornost preuzima Joel Pohjanpalo i pogađa za konačnih 3:2.

Trabzonsporu je ovo tek drugi poraz u sezoni, ali još su uvijek na tabeli daleko ispred svih. Drugoplasirani Konyaspor zaostaje čak 15 bodova.

Miko
Zadnjih 7 utakmica ova dva kluba 3 prelaza :-) bgm slucajnost kao i ova 3 penala :-)