Rođeni nemoćni u Orašju

Prva liga FBiH, 7. kolo

Nogometaši Orašja pobijedili su Velež s 3:0 u susretu 7. kola Prve lige Federacije BiH.

Nakon dosta izjednačenih pola sata u prvom poluvremenu, sami finiš ovog dijela igre donosi dva gola u mreži Rođenih.

Do vodstva domaći stižu u 39. minuti. Marko Prgić je pogodio mrežu gostiju za prednost od 1:0, da bi u nadoknadi prvog poluvremena Živković povećao prednost na 2:0.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 63. minuti meča. Loptu iza leđa Volodera poslao je Zukić za uvjerljivu prednost od 3:0.

Do kraja je ostalo 3:0 za Labudove koji su zasluženo stigli do nova tri boda.