Remi Rome i Atalante, nervozni Mourinho obilježio susret

Na kraju bez pobjednika

E. Oštraković

Roma i Atalanta su podijelili bodove u derbiju 19. kola Serie A, a konačan rezultat ove utakmice bio je 1:1.

Već na samom otvaranju utakmice šok za domaće igrače i navijače. Igrala se osma minuta kada su gosti došli do vodstva, a strijelac gola bio je Koopmeiners.

Do 21. minute nije bilo ozbiljnijih prilika, a onda je Lukaku dobro šutirao, međutim gostujući golman brani njegov pokušaj.

Samo minut kasnije dobra šansa za goste. De Ketelaere se našao u prilici, ali istakao se domaći golman.

Bove je u 35. minuti imao priliku da vrati stvari na početak, ali nije iskoristio priliku u kojoj se našao.

Minut kasnije Karsdorp šutira sa vrha šesnaesterca, ali je u posljednji trenutak reagovao jedan gostujući fudbaler.

Poravnanje Romi u 39. minuti donio je Dybala. Naime, dosuđen je penal za domaći tim, a siguran izvođač bio je pravo Argentinac.

Sve do 56. minute nije bilo prilika, a onda se Uijsen našao u šansi. Fenomenalno je ponovo intervenisao Carnesecchi.

Zabila je Atalanta gol dvije minute kasnije. Scamacca je matirao domaćeg golmana, ali gol je poništen zbog faula u napadu.

Dybala je mogao postići svoj i Romin drugi gol na ovoj utakmici u 62. minuti, ali se ponovo istakao Carnesecchi.

Posljednju pravu priliku na utakmici imao je Lukaku u 80. minuti, ali je promašio pravi zicer.

Vrijedi dodati i to da je Mourinho dobio crveni karton u 94. minuti nakon velikog protesta prema sudiji. Osim toga sredinom prvog poluvremena imao je prigovore na suđenje kada je dobio žuti karton.

Utakmica je tako završena bez pobjednika, a Atalanta je nakon ovog remina ostala na 6. mjestu sa 30 osvojenih bodova.

Roma se nakon podjele bodova nalazi na osmom mjestu sa jednim bodom manje od Atalante.

Zaprati AS Roma, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: