Pred nogometašima Rome je važna utakmica protiv Torina, a onda još važnija protiv Šahtara i obje se igraju u Rimu.
Upravo zbog revanša osmine finala Lige prvaka, koji je na programu u utorak, Roma svoj meč 28. kola Serije A igra u petak navečer, a ne za vikend, kako je inače praksa.
Rimljani imaju priliku da eventualnom novom pobjedom učvrste treće mjesto i da naprave dobar korak u borbi za plasman u Ligu prvaka, jer evidentno je da to neće moći da naprave kroz najelitnije klupsko natjecanje, gdje im je problem već Šahtar u osmini finala.
Roma u duel s Torinom ulazi bez prvog strijelca Edina Džeke, no Torino je u lošoj formi i svakako je rimski klub favorit pred ovaj duel, bez obzira što će Edin pauzirati zbog kartona. Osim Edina, trener Di Francesco ne može računati ni na De Rossija, Fazija, Pellegrinija i Karsdorpa.
"Jedini napadač kojeg imam na raspolaganju je Patrik Schick, pošto i Defrel ima određenih problema. Patrik će igrati, definitivno od početka i mislim da je dovoljno spreman da bude bitan faktor u igri Rome. U Sampdoriji nije igrao u kontinuitetu, ali pokazuje da ima kvalitete", kazao je trener Rome Di Francesco.
Ono što pomalo brine Di Francesca je činjenica da njegov tim puno bolje ove sezone igra u gostima, pa se plaši duela s Torinom i Šahtarom, ali isto tako smatra da je pobjeda u Napulju od 4:2 nad Napolijem donijela u ekipu puno pozitivne energije i samopouzdanja. Je li to dovoljno da se slavi i bez Džeke, saznat ćemo večeras.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.