
Sigurna pobjeda na Olimpicu
Roma rutinski protiv Udinesea, Džeko opet šansu dobio s klupe
Sigurnom pobjedom nad Udineseom sa 3:0 Roma je iza sebe ostavila poraz od Juventusa i vratila se na pobjednički kolosijek.
Vučica je sve riješila u prvih pola sata igre kada je postigla i oba gola. Dvostruki strijelac je bio Jordan Veretout, a treći gol je djelo Pedra.
Francuski veznjak je prvi put pogodio u 5. minuti kada je zatresao mrežu glavom da bi 20-ak minuta kasnije uspješno izveo opravdano dosuđeni penal.
U drugom poluvremenu gosti su tražili gol kako bi se vratili u igru, međutim bez obzira na nekoliko izglednih prilika nisu uspjeli pronaći put do mreže.
Posljednji gol Roma je postigla u sudijskoj nadoknadi za na kraju ubjedljiv trijumf rimskog tima.
Edin Džeko je ponovo šansu čekao s klupe. U igru je ušao 20-ak minuta prije kraja. Zaprijetio je u par navrata, ali je Juan Musso bez problema zaustavio njegove pokušaje. Nosi i dio zasluga za treći gol kada se nekako uspio izboriti za loptu koja je zatim stigla do Pedra.
Roma je s ovom pobjedom ponovo među mjestima koja vode u Ligu prvaka, a za liderom Milanom kasni šest bodova pa ni sami vrh nije toliko daleko.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.