U klubu ga kritikuju i grije Džeki klupu, ali u reprezentaciji mu nema ravnog: Novi gol Lukakua!

Šta bi Belgija bez njega?

E. Ganibegović

Da Domenico Tedesco sjajno započne avanturu na klupi reprezentacije Belgije pobrinuo se ko drugi no najbolji strijelac u historiji ove selekcije, Romelu Lukaku.

Trenutno je pauza između dva poluvremena na utakmici prvog kola kvalifkacija između Švedske i Belgije.

Gosti vode u Skandinaviji, a jedini gol za sada je u 35. minuti utakmice postigao Romelu Lukaku.

Belgija je bila nešto agilnija tokom cijelog prvog poluvremena i na kraju im se to i isplatilo, te u drugo poluvrijeme ulaze s prednošću.

Lukebakio je bio u ulozi asistenta, a Romelu Lukaku sjajno je glavom pogodio gol domaće selekcije.

Kako je to izgledalo, možete pogledati klikom OVDJE.

Za 29-godišnjeg Lukakua ovo je bio 69. gol u dresu reprezentacije na 105. utakmici i tako se dodatno učvrstio na listi najboljih strijelaca Belgije, tj. na prvom mjestu.

U dresu Intera mu i ne ide baš najbolje i uglavnom grije klupu Edinu Džeki starijem osam godina, ali čini se da mu u Belgiji nema ravnog i da mnogo bolje igra u reprezentativnom dresu.

Spominje se i da će ga Inter vratiti na ljeto u Chelsea i da nema namjeru da ponovo otkupi njegov ugovor od kluba kojem ga je i prodao 2021. godine.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

U drugoj utakmici ove grupe Austrija s 2:0 vodi protiv Azerbejdžana, dok je Estonija slobodna u prvom kolu.

Strijelci za Austriju bili su Sabitzer u 28. i Gregoritsch u 29. minuti utakmice.