Rudar bolji od TOŠK-a, podjela bodova u Vitezu

Prva liga FBiH

S. Mlaćo

Novu pobjedu u ovom kolu upisali su nogometaši kakanjskog Rudara pred svojim navijačima protiv TOŠK-a 3:2. Domaći su bolje otvorili meč i poveli već u 12. minuti preko Belmina Čehajića, da bi osam minuta kasnije pogotkom sa 11 metara na 2:0 povisio kapiten Belmin Kobilica.

Sigurnu pobjedu u ovom kolu upisali su nogometaši kakanjskog Rudara pred svojim navijačima protiv TOŠK-a 3:1. Domaći su bolje otvorili meč i poveli već u 12. minuti preko Belmina Čehajića, da bi osam minuta kasnije pogotkom sa 11 metara na 2:0 povisio kapiten Belmin Kobilica.

U 31. minuti je već bilo 3:0. Bošnjaka je matirao Fahrudin Kovač, što je ujedno bio konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu bez većih uzbuđenja do pred sami kraj, a posljednjih 15 minuta gosti su igrali sa deset igrača. Crveni karton zaradio je Muzafer Ivković.

Ipak, gosti dolaze do kraja do smanjenja reziltata 3:2. Oba puta je pogodio Kršič.

FK Rudar - NK TOŠK 3:2

FK Rudar: Bekan, Čehajiić, Goralija, Smaka, Subašić, Kobilica, Musić, Kovač, Topalović, Mušija, čizmić.

NK TOŠK: Bošnjak, Ivković, Hasanbašić, Koprivica, Kitanović, Kurdić, Mace, Rastoka, Kalesić, Jovanović, Dizdarević.

U jedinom susretu bez pogodaka snage su odmjerili Vitez i Čapljina. Domaći su imali par prilika u prvom dijelu. Bošnjak je jedno zaprijetio iz slobodnog udarca, a zatim i Sarvan.

Gosti su sjajnu priliku imali preko Mustafića, ali je Fazlić spasio domaće.

U drugom dijelu bez uzbuđenja i ostalo je 0:0.

NK Vitez - HNK Čapljina 0:0

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Vitez: Kragić, Bošnjak, Prutina, Sarvan, Ivičić, Marković, Salihagić, Petrović, Đono, Vujica, Fazlić.

HNK Čapljina: Trifković, Novaković, Jović, Mustafić, Vranjić, Pervan, Buhač, Tipurić, Cvitković, Jazvin, Sušić.