Orašje zaustavljeno u Čapljini, novi poraz Bosne

Prva liga Federacije

U mečevima šestog kola Prve lige Federacije BiH Čapljina i Vitez ostvarili su minimalne pobjede.

Orašje je kao lider dočekalo šesto kolo, ali prepušta tu poziciju Veležu, koji je razbio Zvijezdu, dok su Labudovi sa Save poraženi u Čapljini s minimalnih 1:0.

Gosti su prvi zaprijetili preko Živkovića, koji iz slobodnjaka šutira pored gola. Potom je u 22. minuti Radulović pucao preko gola, a odmah na drugoj strani domaći dolaze do pogotka.

Buhač je glavom pogodio za slavlje domaćih. U nastavku je Orašje pokušavalo da se spasi poraza, ali nije uspjelo, pa je domaćin ostvario važna tri boda i otisnuo se prema gornjem dijelu tabele.

U Visokom je Bosna dočekala Vitez sa željom da će zaustaviti negativnu seriju, ali domaćin je u šestom kolu stigao do petog poraza. Gol odluke za Vitez postigao je Tomislav Ivičić u 14. minuti.