Reaktivirao se

Admin Čaušević

Nakon dvije godine pauze Sejad Salihović se ponovo našao na fudbalskom terenu.

Salihović se reaktivirao sredinom sedmice kada je potpisao za rezervni tim Hoffenheima.

Hoffe Zwo se takmiči u četvrtom rangu njemačkog fudbala, a jučer je ovaj tim gostovao ekipi VfR Aalen.

Legendarni bh. reprezentativac je u igru ušao u 59. minuti, iako je podigao ritam svog tima, nije uspio spriječiti da se izbjegne poraz.

Salihović je ušao kada su domaći vodili s 1:0 preko Kienlea, ali je isti igrač nedugo nakon ulaska bh. veznjaka povisio rezultat.

Potražite više informacija na temu 2. Bundesliga:

Ekende je u 81. minuti vratio Hoffenheim II u igru, ali je Volz u nadoknadi zabio za pobjedu Aalena rezultatom 3:1.

Inače, ovo je Salihoviću bio prvi nastup za neki tim Hoffenheima nakon 2.086 dana.