Amar Dedić vodio bitku s Adisom Jašićem, obradovao ga je kiks Gazibegovićevog Sturma
Amar Dedić u derbiju sa Salzburgom slavio protiv Sturma i preuzeo vrh Bundeslige.

Salzburg na vrhu Bundeslige

E. Ganibegović

Salzburg je na vrhu Bundeslige. Jasno je to nakon što je ovaj tim danas u okviru 16. kola austrijskog šampionata slavio s 1:0 protiv Wolfsbergera.

Utakmica je riješena u 45. minuti. Pogodak za vodstvo i u konačnici pobjedu Salzburga postigao je Gloukh.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Amar Dedić, dejstvovao je na poziciji desnog beka svih 90 minuta.

S druge strane bio je drugi Bosanac i potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine. Također je odigrao cijeli meč.

Naime, Adis Jašić je zauzeo svoje mjesto i vodio je bitke upravo protiv Amara Dedića, s obzirom na to da je igrao na lijevoj strani.

Kiks je upisao Sturm i tako obradovao sve u Salzburgu. Ovaj tim je igrao 1:1 kod BW Linza.

Seidl je doveo domaće u vodstvo u 19. minuti, da bi Horvat izjednačio u 48. Međutim, Serrano je dobio direktan crveni karton u 56. i Sturm je meč završio s igračem manje.

Jusuf Gazibegović odigrao je svih 90 minuta na poziciji desnog beka.

LASK vreba iz drugog plana, Salzburg na vrhu

Nakon ove utakmice Salzburg je preuzeo vrh Bundeslige. Ima 36 bodova, dva boda više u odnosu na Sturm.

Potražite više informacija na temu Tipico Bundesliga:

Iz drugog plana vreba i LASK iz Linza. Ovaj tim ima 28 bodova, ali i utakmicu manje.

Već za šest dana će u narednom kolu Dedić i ekipa u Beč kod Rapida, Sturm će u Grazu biti domaćin Altachu, dok će Jašić i Wolfsberger u goste kod Hartberga.