Show Immobilea, te gol i glupost Milinković-Savića obilježili novu pobjedu Lazija

Immobile stigao Vlahovića

E. Ganibegović

Lazio je u 16. kolu Serije A s 1:3 slavio na gostovanju kod Sampdorije.

Već u sedmoj minuti Rimljani su stigli u vodstvo, a strijelac je bio Sergej Milinković-Savić.

Do poluvremena je već sve bilo riješeno, a svoj show imao je Ciro Immobile koji je postigao nova dva gola.

Prvo je duplirao vodstvo Lazija u 17. minuti,

a onda je postigao gol za 0:3 dvadeset minuta kasnije.

Immobile je na pauzi ostao u svlačionici, a umjesto njega na teren je ušao Muriqi. Za Immobilea je ovo bio 13. gol u ligi ove sezone i trenutno dijeli prvo mjesto na listi strijelaca s Dušanom Vlahovićem. Zanimljivo, obojica imaju i po dvije asistencije.

U nastavku vidjeli smo gluposti Milinković-Savića. Reprezentativac Srbije je u 67. minuti napravio faul, dobio žuti karton, a onda i drugi zbog prigovora.

Prednost u vidu igrača više domaćin je uspio da iskoristi samo da ublaži poraz, a u 89. minuti pogodio je Gabbiadini.

Lazio je ovom pobjedom stigao na 7. mjesto s 25 bodova, dok je Sampdoria s 15 poena na 15. poziciji.

U idućem kolu Lazio ide na novo gostovanje i to kod Sassuola, dok Sampdoria ide na megdan Genoi.

Upravo će Genoa završiti kolo večerašnjim duelom protiv Juventusa u Torinu koji počinje u 20:45.