Jako važna pobjeda juniora Sarajeva

Savladali goste iz Tuzle

Juniori Sarajeva uvezali su i osmu pobjedu u Premijer omladinskoj ligi Bosne i Hercegovine.

U 21. kolu juniori Sarajeva pobijedili su u Butmiru ekipu Tuzla Cityja sa 3:1.

Prvi go stigao je u 35. minuti, kada je Faris Đelibašić nakon lijepe akcije izašao sam pred golmana gostiju i rutinski pogodio.

Četiri minute kasnije je desni bek Sarajeva Enedin Mulalić povisio na 2:0, mada su se gosti uspjeli vratiti i smanjiti na 2:1, kada je Ajdin Mujkić u 75. pogodio gol domaćih.

Ipak, Tarik Ramić u finišu meča pogotkom s bijele tačke ovjerava značajnu pobjedu Sarajevu.

Ovaj tim sada ima 38 bodova, četiri manje od vodećeg Zrinjskog, ali nastavit će trku za titulu, koju su ranije osvojili kadeti tima s Koševa.

Sarajevo - Tuzla City 3:1 (Đelibašič 35, Mulalić 39, Ramić 87/ Mujkić 75)

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-19:

Sarajevo: Šahinović, Mulalić, Jovašević, Trako, Ramić, Ališah, T. Ramić, Mešić, Đelibašić, Buljubašić, Hodžić.

Tuzla City: Trišić, Handžić, Šehić, Dakić, Imamović, Bajrić, Rekić, Duraković, Mujkić, Šabanović, Ćosić.