Bolan poraz juniora Željezničara u derbiju protiv Sarajeva

Siguran trijumf Bordo tima

A. Čaušević

Juniori Sarajeva su odigrali sjajan meč na pomoćnom terenu stadiona Grbavica te slavili sigurnu pobjedu nad Željezničarom s 1:3.

Ova utakmica je bila jako značajna za domaći tim koji bi s eventualnom pobjedom ostao u igri da osvoji titulu prvaka, međutim na kraju su Plavi pretprili bolan poraz.

Za Bordo tim je nastupilo nekoliko prvotimaca kao što su Tarik Ramić i Muharem Trako koji su pružili sjajnu partiju.

Susret za domaće je počeo po planu. Kočević je u 18. minuti zabio za vodstvo svog tima. Ipak, radost nije dugo trajala.

U 22. minuti na 1:1 izjednačio je Irfan Ramić, da bi do kraja prvog poluvremena Bordo momci golom Trake kompletirali preokret.

Nastavak je donio još jedan gol gostujućeg tima. Mrežu domaćina je 15-ak minuta prije kraja zatresao Bijelonja.

S ovim porazom Željezničar je sa 32 boda ostao na -4 u odnosu na Zrinjski te su šampionske ambicije značajno splasnule.

S druge strane Sarajevo je stiglo do 29 poena te će izjednačiti s Borcem na petom mjestu uz susret manje u odnosu na Banjalučane.