Mladost razbijena na Koševu: FK Sarajevo raspucan u najavi derbija!

Šampion siguran

Sarajevo je u 13. kolu Premijer lige BiH savladalo Mladost iz Doboj Kaknja sa 5:1.

Aktuelni šampion je ušao kao veliki favorit u ovaj meč. To su na kraju i potvrdili na terenu i upisali su uvjerljivu pobjedu.

Sarajevo je od prve minute krenulo ofanzivno prema protivničkom golu. Međutim, izuzev pokušaja Miličevića čiji je udarac izbijen sa linije domaći nisu imali neku veliku šansu u prvih 20 minuta utakmice.

Ipak, u 23. minuti otpor Mladosti je slomljen. Odličnu akciju odigrali su Tatar i Velkoski, a kapiten Sarajeva zabija za prednost od 1:0.

Samo pet minuta kasnije već je 2:0. Haris Handžić šutira, lopta pogađa Mahmića i vara Bukvića za povećanje prednosti.

Prvo poluvrijeme zaključeno je u 35. minuti. Rahmanović spušta loptu za Handžića koji po drugi put zabija za prednost od 3:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaći su povećali prednost. Amar Rahmanović je zabio u 54. minuti za visokih 4:0.

Gosti su jednu od rijetkih šansi na utakmici iskoristili da postignu pogodak. Nekadašnji fudbaler Sarajeva Nedim Hadžić je u 70. minuti pogodio za 4:1.

Do kraja meča su oba tima imala nekoliko pokušaja da se rezultat promjeni, a u 90. minuti domaći stižu i do petog gola. Zabio je fantastično iz slobodnjaka Zinedin Mustedanagić za konačnih 5:1.

Na pravi način je Bordo tim najavio veliki gradski derbi protiv Željezničara koji je na rasporedu u srijedu.