Sarajevo slavilo u Gradačcu, Široki u Bijeljini

Kup BiH za juniore

Danas su odigrani susreti i juniorskog Kupa, gdje su se također igrali mečevi četvrtfinala. Do pobjeda su stigli Široki, Sarajevo, Borac, te Iskra iz Bugojna...

Najuvjerljivija je bila Iskra, koja je s 2:0 savladala Drinu iz Zvornika, dok su pobjede u gostima ostvarili Široki i Sarajevo.

Juniori Sarajeva su slavili u Gradačcu protiv Zvijezde s 2:1.

Poveli su bordo momci nakon samo dvije minute igre, da bi Zvijezda preko Kenana Arapovića izjednačila u 66. minuti susreta.

Ipak, samo tri minute kasnije gosti stižu do pobjede. Dosuđen je penal za Sarajevo, a precizan izvođač je Hamza Čataković za pobjedu bordo ekipe od 2:1.

Široki je slavio kod Radnika u Bijeljini također s 2:1.

Matić je gostima donio prednost u 42. minuti, ali je samo minut kasnije Abdurahman Beširović izjednačio rezultat na 1:1.

Međutim, gosti do pobjedničkog gola dolaze u 57. minuti, a za pobjedu se pobrinuo Gašpar.

Borac je pogotkom Trninića u sudijskoj nadoknadi pobijedio Velež s 1:0.