Četiri gola u mreži i prvi poraz Juventusa ove sezone!

Stara dama poražena u Reggio Emiliji

Eldar Ganibegović

U okviru 5. kola italijanske Serije A Juventus je gostovao kod Sassuola i doživio prvi poraz u sezoni, bilo je 4:2.

Poveo je Sassuolo u 12. minuti. Lauriente je šutirao vrlo slabo, ali griješi golman Juventusa i to je bilo 1:0.

Devet minuta kasnije izjednačenje. Vina je pokušao otkloniti opasnost, ali je pogodio vlastitu mrežu.

Mogao je Juventus po potpunog preokreta u 29. minuti, no udarac Locatellija odlazi tik pored desne stative.

Do novog vodstva Sassuolo dolazi u 41. minuti preko Berardija i pri rezultatu 2:1 se otišlo na odmor.

U 59. minuti je Berardi dobio žuti karton, VAR je provjeravao da li se radi možda i o crvenom, no to nije bio slučaj i domaćin je ostao na terenu s 11 igrača.

Nakon toga je veliku šansu propustio Loriente u 63. minuti na jednoj, a dvije minute kasnije i Vlahović na drugoj strani.

Do drugog izjednačenja danas Juventus dolazi u 78. minuti kada je Chiesa pogodio za 2:2.

Ipak, kada se očekivalo da Stara dama krene po puni plijen, Pinamonti je jednu odbijenu loptu pospremio u mrežu gostiju za prvi poraz Juventusa u sezoni.

Dok je Juve jurišao makar po bod, Gatti je postigao autogol i bilo je to konačnih 4:2.

Juventus je trenutno na četvrtom mjestu s 10 bodova, dok je s četiri manje Sassuolo na 11. poziciji.

Podsjetimo, ranije danas Milan je s 1:0 savladao Veronu, dok nešto kasnije na Olimpicu igraju Lazio i Monza.

Serie A, 5. kolo:

Sassuolo - Juventus 4:2 (Lauriente 12', Berardi 41', Pinamonti 82', Gatti 90+5 (AG); Vina 21' (AG), Chiesa 78')

Zaprati Juventus, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: