Čarobna noć u Gelsenkirchenu: Nevjerovatan preokret Schalkea i povratak u Bundesligu
Foto - Schalke 04

U spektakularnoj atmosferi

Schalke je u 33. kolu Cvajte pobijedio St. Pauli s 3:2 i vratio se u Bundesligu.

Na punoj Veltins Areni u Gelsenkirchenu gdje su navijači napravili istinski spektakl, igrači Schalkea jednostavno nisu mogli da izgube meč.

Loše je krenulo po domaće. Matanović je s dva gola u uvodnih 20 minuta donio St. Pauliju prednost od velikih 2:0.

Ovaj rezultat se zadržao do poluvremena, no u nastavku Schalke nošen velikom podrškom s tribina dolazi do velikog preokreta.

Sve je krenulo u 47. minuti. Dosuđen je penal kojeg u poogodak pretvara Terodde za smanjenje rezultata na 2:1.

Do izjednačenja domaći tim stiže u 71. minuti. Ove sezone odlični Terodde ponovo postiže pogodak (2:2) za erupciju oduševljena na Veltins Areni.

Sedam minuta kasnije ponovo je stadion u Gelsenkirchenu proključao. Zalazar pogađa za 3:2 i pobjedu Schalkea koja znači povratak u Bundesligu.

Gosti su meč završili meč s dva igrača manje, a treba istaći da je bh. golman Nikola Vasilj meč odgledao s klupe.

Potražite više informacija na temu 2. Bundesliga:

Vrijedi svakako istaći večeras nevjerovatne navijače Schalkea koji su stvorili spektakularnu atmosferu.

Schalke je dakle kolo prije kraja osigurao povratak u Bundesligu, a za direktno mjesto će se još boriti HSV, Darmstadt i Werder.