Trzaj glavom koji je ušutio preko 30.000 ljudi: Kolašinac na sjajan način postigao prvijenac!

U dresu Atalante

Eldar Ganibegović

Sead Kolašinac postigao je prvijenac za Atalantu. Reprezentativac Bosne i Hercegovine postigao je gol i vjerovatno svoj tim spasio poraza.

Duel osmog kola Serije A od 15 sati na Olimpicu igraju Lazio i Atalanta. Rezultat desetak minuta prije kraja meča je 2:2.

Lazio je stigao do vodstva u petoj minuti kada je autogol postigao De Ketelaere. Šest minuta kasnije Castellanos pogađa za 2:0.

Atalanta je do odlaska na odmor uspjela smanjiti. Pogodio je Ederson nakon 32 minute igre.

U drugom dijelu Atalanta se potpuno vratila u meč. Junak je, za sada, bio bh. reprezentativac Sead Kolašinac.

Bh. tenk, kako ga od milja zovu u našoj domovini, pogodio je u 63. minuti. Bio je to njegov prvijenac za Atalantu u koju je ovog ljeta stigao iz Marseillea.

Koopmeiners je bio asistent. Ubacio je loptu, a Kolašinac iz teške pozicije šutira glavom i trese mrežu Lazija.

Do kraja meča ostalo je još deset minuta i sudijska nadoknada. Vidjet ćemo hoće li se rezultat još mijenjati.

Ovom možemo dodati da je ovo ujedno i prvi put da Sead Kolašinac učestvuje u jednom golu Atalante. U osam nastupa do sada nije upisao ni gol ni asistenciju.

Nema sumnje da će sutra u dobrom raspoloženju stići u Sarajevo na okupljanje reprezentacije Bosne i Hercegovine.