Nije dobio ni penal za krvnički start: Malo je nedostajalo da Kolašinac doživi stravičnu povredu!

Na meču protiv Monaca

E. Ganibegović

U okviru 20. kola francuske Ligue 1 Marseille i Monaco su podijelili bodove odigravši 1:1, a u centru pažnje je bio i naš lijevi bek, Sead Kolašinac.

Zanimljivu utakmicu gledali smo između Marseillea i Monaca, a na kraju pobjednika nije bilo.

Prva velika prilika viđena je već u petoj minuti kada je Vanderson šutirao pored gola.

Dvanaest minuta kasnije problemi za domaće. Zbog povrede je izašao Guendouzi, a ušao je Balerdi.

Do vodstva dolazi Monaco u 17. minuti nakon autogola Veretouta, a Ben Yedder je u 30. minuti lako mogao da udupla to vodstvo.

Marseille je stigao do izjednačenja na samom otvaranju drugog dijela, a strijelac je bio Alexis Sanchez.

Do kraja je domaći tim bio taj koji je prijetio i koji je bio bliže pobjedi. Balerdijev šut je završio na prečki, a Payetov malo pored gola.

Svih 90 minuta je kod Marseillea odigrao i bh. reprezentativac Sead Kolašinac, a mogao je završiti užasno.

Naime, u jednom momentu pretrpio je žestok start protivnika otvorenim đonom, ali za to nije dobio niti faul, odnosno penal jer se radilo o kaznenom prostoru.