)
Sedam pogodaka na oproštaju Cagliarija od Serie A

Pobjeda Cagliarija

Fudbaleri Cagliarija savladali su Udinese s 4:3 u susretu 38. kola italijanske Serie A.

Iako su već od ranije ispali iz lige u posljednjem kolu su domaći odigrali odličan meč, te su došli do pobjede na oproštaju od društva najboljih.

Dobro su domaći otvorili meč. Pogocima Saua i Pedra su stigli do vodstva od 2:0 nakon 19 minuta igre, da bi gosti preko Aguirrea u 44. minuti smanjili na 2:1.

Do 79. minute nije bilo golova, a onda su postignuta još četiri. Prvo je M'Poku zabio za 3:1, Fernandes je smanjio na 3:2, da bi isti igrač autogolom u 85. minuti susreta povećao prednost Cagliarija na 4:2.

Konačnih 4:3 postavio Thereau u 87. minuti susreta.

Serie A, 38. kolo:

Cagliari - Udinese 4:3 (Sau 13', Pedor 19', M'Poku 79', Ferandes 85'ag / Aguirre 44', Fernades 81', Thereau 88')