U Bergamu odigrana utakmica za pamćenje

Postignuto deset golova

H. Zilić

Utakmica koja u najavi nije obećavala neki spetkakl, ponudila je ludnicu sezone u evropskom fudbalu. Duel iz Bergama između Aatalante i Salernitane koji je odigran večeras u 18. kolu Serije A dugo će se prepričavati.

Krenimo redom sa dešavanjima u ovoj nevjerovatnoj utakmici.

Počelo je obećavajuće već u petoj minuti kada je Boga pogodio za 1:0 i vodstvo Atalante.

Gosti se brzo vraćaju u duel golom Die u desetoj minuti nakon asistencije Piateka i tada se dalo anslutiti da bi ovdje mogla biti golijada, ali ono što je počelo od sredine prvog poluvremena preraslo je u ludnicu.

Domaći fudbaleri kao da su u tim trenucima došli sa neke druge planete i priredili su gostima pravu oluju.

U 20. minuti Lookman iz penala pogađa za 2:1, tri minute kasnije Koopmeiners asistira Scalviniju za 3:1.

Nakon asistencije Koppmeiners u 38. minuti postiže pogodak, prethodno je promašio penal i to je bilo 4:1. Nevjerovatnih 5:1 nakon prvog poluvremena postavlja Hojlund u 41. minuti na dodavanje De Roona.

Nastavio se uragan Atalante i u nastavku. Igrala se 54. minuta kada Lookman na dodavanje Boge pogađa za 6:1.

Gosti su se malo oporavili nakon ovog šoka i Nicolussi Caviglia u 56. minuti postiže drugi gol za goste, asistent je bio Dia i na semaforu je bilo 6:2 nakon manje od sat vremena igre.

U 61. minuti novi pogodak. Ederson je sada na asistenciju Lookmana poentirao za nevjerovatnih 7:2.

Tu nije bio kraj. Zortea u 85. minutiu pogađa za 8:2 i konačan rezultat ove nevjerovatne utakmice koja će se dugo pamtiti.

Deset golova i nekoliko nevjerovatnih prilika, plus promašen penal, jednostavno za pamćenje!

axel42
Salerintana nije to nikakva bruka!! Znala je i Barca takvim rezultatom fasovati!! Glavu gore!!