Viole izgubljene u Interovoj rapsodiji, siromašna utakmica u Torinu okončana magijom

Seria A

Haris Zilić

U italijanskoj Seriji A odigrana su dva susreta trećeg kola u nedjeljnom terminu od 18:30, a nedjelja je bila itekako dobra za navijače Intera jer su njihovi ljubimci odigrali savršen susret.

Inter je na Meazzi dočekao Fiorentinu i dekalsirao Viole rezultatom 4:0.

Počelo je sve u 23. minuti kada je Thuram pogodio za 1:0 na asistenciju Dimarca i to je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku totalna rapsodija domaćina, Viole kao da nisu postojale na terenu.

U 53. minuti Thuram upisuje asistenciju, a Martinez pogodak za 2:0. U tim trenucima sigurna prednost Nerazzura.

Ipak, pet minuta kasnije nokaut za goste iz Toskane. Dosuđen je penal, a Calhangolu je bio siguran realizator za 3:0.

U 73. minuti ponovo na scenu Lautaro Martinez, sada ga je uposlio Cudarado, a Argentinac postiže svoj drugi gol na utakmici za 4:0 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Mogao je i Inter do još kojeg gola u finišu utakmice, propustili su domaći dvije dobre prilike, ali Fiorentina ide kući sa "samo" četiri lopte u svojoj mreži.

U drugom duelu u istom terminu Torino i Genoa odigrali su siromašan susret koji je završen trijumfom domaćina 1:0. Bikovi su do pobjede došli u četvrtoj minuti sudijske nadoknade, strijelac je bio Radonjić i to na sjajan način. Magija fudbalera iz Srbije.