U velikom slavlju zbog trofeja sinoć na instagramu potvrdili transfer: "Potpiši me"

Direktor je samo potvrdio

S. Mlaćo
Sevilla je sinoć nakon jedanaesteraca savladala Romu i osvojila trofej Evropske lige, a nakon meča nastalo je veliko slavlje igrača i navijača španskog kluba.

Na instagramu je 'live' uključio defanzivac Seville Loic Bale, inače posuđeni nogometaš iz Rennesa.

Sevilla ima pravo otkupa ugovora i to će se i desiti, što je i potvrđeno, ali na zanimljiv način.

Naime, Balde je pred velikim brojem pratilaca kazao.

Monchi, potpiši me“, a direktor Seville je rekao da je to završena stvar.

Pratioci Badea, te brojni fanovi Seville bili su sretni, s obzirom da je 23-godišnjak itekako ispunio očekivanja.

Ove sezone on je upisao 26 nastupa te postigao i dva pogotka.

Odlično je uradio svoj posao u zadnjoj liniji, pa i ne čudi što želi ostati dio Seville.

Sinoć je nakon 90 minuta pa je bilo jasno da ćemo gledati produžetke i pravu dramu.

Dodatnih 30 minuta nije donijelo nije donijelo previše šansi. Izuzetak je prečka Smallinga iz 10. minute sudijske nadoknade drugog produžetka. pa je na kraju pobjednik odlučen penalima.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

Prvi promašaj viđen je u drugoj seriji kada je Bono odbranio udarac Mancinija. I u trećoj seriji Ibanez promašuje za Romu, dok su za Sevillu svi bili precizni.

U četvrtoj seriji Rui Patricio je odbranio udarac Montiela, ali je njegov kazneni udarac ponovljen. Argentinac je zabio i pogodio za pobjedu za 4:1.