Široki sačuvao mrežu na gostovanju kod lidera

Zrinjski - Široki 0:0

Nogometaši Zrinjskog i Širokog Brijega remizirali su u derbiju 15. kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Zrinjski je kao favorit ugostio Široki Brijeg, no hercegovački derbi završen je miroljubljivim rezultatom 0:0.

Prvi šut imali su gosti, ali je Menalo u 10. minuti pucao ravno u Kozića. U 16. minuti Petrak je zatresao stativu gostujućeg gola, a u 33. minuti Soldo zaustavlja slab udarac Mešanovića.

Do kraja prvog dijela Široki je mogao da povede. Imali su veliku šansu u 43. minuti nakon greške Kozića, ali Krstanović nije snao da iskoristi mat poziciju i jedan na jedan situaciju s Kozićem, koji se iskupio za grešku.

Todorović u 49. minuti izlazi sam na Solda, pokušao je da dribla, pa je propala velika šansa za domaći tim.

U ostatku hercegovačkog derbija nije bilo velikih šansi, samim tim ni pogodaka, pa su ekipe podijelile bodove, što je sigurno bolje za goste s Pecare, koji su ipak ovdje bili autsajder.

Nakon nepotpunog 15. kola vodeći Zrinjski ima 34 boda , dok je Široki Brijeg sedmi sa 20 bodova.

Zrinjski - Široki Brijeg 0:0

Zrinjski: Kozić, Peko, Tomić, Čolić, Stojkić, Todorović, Mešanović, Petrak, Jakovljević, Katanec, Bilbija

Široki Brijeg: Soldo, Pandža, Krstanović, Ivanković, Wagner, Ćorluka, Menalo, Sesar, Bralić, Crnov, Marković

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: