Sjajna utakmica u Ljubljani, Engleska nezaustavljiva

Kvalifikacije za EP

Engleska je u Ljubljani pobijedila Sloveniju (3:2) u meču šestog kola grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Engleska je nakon šest kola uvjerljivo prva, te je upisala maksimalnih šest pobjeda.

Slovenci, koji ostaju na drugom mjestu sa devet bodova, uspjeli su da povedu golom iskusnog Novakovića u 37. minuti.

Ipak, u nastavku preokret Engleske. Veznjak Arsenala Jack Wilshere postigao je dva prekrasna pogotka. U 84. minuti Pečnik glavom pogađa nakon ubačaja Jokića s lijeve strane za 2:2.

Ubrzo greška Jokića, Rooney to koristi i sjajnim udarcem donosi veliko slavlje Engleskoj. Rooney je postigao 48. gol za reprezentaciju, a ispred njega je samo Bobby Charlton sa 49 bodova.

U istoj grupi, odigran je meč Estonija - San Marino. Domaćin je očekivano slavio. Bilo je 2:0, a oba gola postigao je Zenjov. Estonci imaju sedam bodova i nalaze se na četvrtom mjestu, dok je San Marino na dnu tabele s jednim bodom.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Ukrajina je u meču šestog kola grupe C slavila s 3:0 protiv Luksemburga. Strijelci su bili Kravets, Garmash i Konopljanka u nastavku, a Ukrajina je sada treća sa 12 bodova, koliko ima i drugoplasirana Španija, koja ima utakmicu manje. Lider je Slovačka s 15 bodova, koja također ima utakmicu manje.

Milivoje Novakovic Goal Slovenia 1-0 England 14... by sporttvks
Jack Wilshere Goal | Slovenia 1-1 England 14... by videonuyukle
1-2 Jack Wilshere Amazing Goal - Slovenia vs... by brilche
Goal Pecnik - Slovenia 2-2 England - 14-06-2015 by Video-Live
Wayne Rooney 2:3 | Slovenia - England 14.06... by footballTV