Nevjerovatna utakmica u Živinicama i "brodolom" Slavena

Bratstvo bez milosti

H. Zilić

Nevjerovatnu utakmicu  u 23. kolu Prve lige FBiH odigrali su Slaven Živinice i Bratstvo iz Gračanice.

Gostujuća ekipa je slavila sa 0:7, a rezultat je mogao biti još ubjedljiviji.

Počelo je sve u sedmoj minuti, kada je Poturalić pogodio za 0:1.

Nakon toga mirniji period igre, a pred kraj prvog poluvremena dva gola za četiri minute. U glavnoj ulozi bio je Stojanov. Prvo je u 32. minuti pogodio za 0:2, a u 36. minuti za 0:3, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Brodolom Slavena nastavio se u 47. minuti kada Hasikić pogađa za 0:4. Isti fudbaler u 55. minuti postiže i peti pogodak za goste.

Tu nije bio kraj mukama za tim iz Živinica

Igrala se 69. minuta kada je Kulovac pogodio za 0:6, a u 75. minuti Hasikić je kompletirao hat-trick za 0:7, što će se ispostaviti kao konačan rezultat utakmice.

SLAVEN - BRATSTVO 0:7 (/Poturalić 7', Stojanov 32', 36', Hasikić 47', 55', 75', Kulovac 69')

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Slaven: Sulejmanović, Hodžić, Malić, Kadrić, Salihović, Trumić, Ahmetović, Krajišnik, Husić, Kavazović, Hodžić.

NK Bratstvo: Ćeman, Buljić, Delić, Aletić, Stojanov, Sejdić, Kulovac, Hasikić, Zarić, Poturalić, Mujčić.