Prva liga FBiH, 21. kolo

S. Mlaćo

Jedinstvo je upisalo tri vrijedna boda na gostovanju kod Slavena.

Bišćani su bili favoriti, a nakon prvog poluvremena bilo je 0:0.

U nastavku bolja igra gostiju i pobjeda. Najprije je pogodio Hadžić, a zatim Čizmić, te Alen Ibrišimović u 90. minuti.

Uzbudljivo je bilo i u Čapljini gdje je gostovao Vis Simm Bau. Na kraju je završeno 3:2 za domaće, iako su gosti deset minuta prije kraja vodili 2:1.

Domaći su poveli sjajnim golom Uroša Mirkovića i sa minimalnih 1:0 otišli na pauzu. Samo što je počelo drugo poluvrijeme Mace nije iskoristio penal.

Kaznio je to u 65. minuti Huseinspahić. Pred sami kraj potpuni preokret gostiju koji je pogotkom kreirao Mahmutović, no to nije bio kraj uzbuđenjima. Sedin Ljuca sa dva pogotka u završnici donosi Čapljini tri vrijedna boda.