Sloboda rutinski protiv Gradine

Četvrti trijumf Tuzlaka u novoj sezoni

H. Zilić

U četvrtom kolu Prve lige FBiH, Sloboda je na Tušnju dočekala ekipu Gradine iz Srebrenika i na kraju opravdala ulogu velikog favorita. Koančan rezultat je glasio 4:0 za Tuzlake koji su upisali četvrti trijumf u nizu na startu nove sezone.

Tuzlaci nisu mogli zamisliti bolji početak utakmice. Već u trećoj minuti nakon jedne gužve pred golom gostiju, najbolje se snalazi Dilaver i majstorski pogađa za 1:0.

Nakon toga još dvije šanse za Slobodu preko Delića i Kurtalića, nije bilo problema za golmana Vidakovića.

Gosti prijete u 37. minuti, Berbić je oprobao udarac sa 30 metara, lopta odlazi nalo iznad prečke gola Slobode.

Do kraja prvog poluvremena još jedna prilika za domaće, šutirao je Čivić, ali bez promjene rezultata i na odmor se otišlo rezultatom 1:0 za Slobodu.

Dobra šansa za Slobodu na otvaranju drugog poluvremena, Dilaver je šutirao glavom, lopta ide preko gola.

U 58. minuti katastrofalna greška golmana Vidakovića koju koristi Delić i pogađa za 2:0.

Dvije minute kasnije majstorska akcija Husejinovića i Kalesića, učestvovao je i Beganović, lopta na kraju dolazi do Kurtalića koji traljavo šutira iz dobre pozocije, ostalo je 2:0.

Dervišagić je imao dvije dobre prilike u 68. i 77. minuti, no nije uspio zatresti mrežu gostiju iz Srebrenika.

Lijep pokušaj gostiju u 80. minuti, rezervista Čamdžić šutirao iz okreta, Muminović sjajanom paradaom zaustavlja njegov pokušaj.

Za 3:0 u 87. minuti pogađa rezervista Merdović koji postiže prvi gol u dresu Slobode, a konačnih 4:0 postavlja Dervišagić u prvoj minuti sudijske nadoknade vremena.