FK Sloboda se pobjedom protiv BFK Simm-Bau "odjavio" iz Prve lige FBiH

Dobra utakmica i pobjeda Tuzlaka

Esmer Oštraković, foto: Emir Dindić

Još od prošlog kola bilo je poznato da će FK Sloboda naredne sezone igrati u WWin ligi Bosne i Hercegovine.

Ipak, morali su Tuzlaci "odraditi" i posljednje 30. kolo i utakmicu protiv BFK Simm-Bau u kojoj su slavili sa 3:1.

Gosti su bili nešto opasniji na početku utakmice, a prvi pokušaj imao je Vazda u 5. minuti, međutim Muminović je bio siguran.

Sloboda je u 14. minuti stigla do vodstva. Dilaver je postigao gol za prednost domaće ekipe.

Veliku šansu za Slobodu četiri minute kasnije imao je Said Husejnović, ali dobro je reagovao Hodžić.

Sredinom prvog poluvremena velika bakljada domaćih navijača.

Nova velika prilika u 37. minuti za domaće. Kalesić je šutirao, ali lopta ide preko gola.

Uspio je Kalesić postići gol u završnici prvog poluvremena i tako dovesti Slobodu do vodstva od 2:0.

Kurtalić je u 60. minuti jako dobro šutirao, ali nije imao sreće i lopta ide malo pored gola gostiju.

Kao i sredinom prvog, tako i sredinom drugog poluvremena Fukare su priredile bakljadu.

Uspjeli su gosti smanjiti na 2:1 u 73. minuti nakon što je Vladić uz dosta sreće matirao Muminovića.

Samo minut kasnije postavljen je konačan rezultat od 3:1, a strijelac gola bio je Komazec.

Do kraja utakmice nekoliko dobrih prilika na obje strane, ali golova nije bilo.

FK Sloboda - BFK Simm-Bau 3:1

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Sloboda: Muminović, Mujkić, Hasanović, Husejinović, Dilaver, Delić, Kurtalić, Beganović, Kalesić, Vulić, Ignjatović.

BFK Simm Bau: Hodžić, Blagojević, Ajanović, Selman, Vazda, Harbaš, Stjepanović, Pandžić, Martinović, Pilav, Vladić.

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: